AC Oulu - HJK Helsinki televisiossa ja suoratoistona
Voit katsoa ottelun AC Oulu - HJK Helsinki 9 elokuuta 2026 19.00 kanavalla Ruutu+. Ottelu pelataan Raatin stadion ja näytetään yllä mainituilla palveluilla.
Näkyy TV:ssä ja stream
Ruutu+
|
Päivämäärä: |
|
|
Aika: |
19.00 |
|
Paikka: |
Raatin stadion |
|
Liiga: |
Veikkausliiga |
|
TV: |
Ruutu+ |
AC Oulu – HJK Helsinki televisiossa
Ottelun Veikkausliiga-kohokohta AC Oulu – HJK Helsinki lähetetään televisiossa. Pelipaikka on Raatin stadion - Oulu ja ottelu käynnistyy 9. elokuu 2026 klo 19:00.
- TV-kanavat: Ruutu+
- Suoratoisto: Lähetys- ja suoratoistotiedot eivät ole vielä saatavilla; tiedot päivitetään lähemmäs ottelun alkua.
Suoratoisto AC Oulu – HJK Helsinki
Suoratoistotietoja ottelulle ei ole julkistettu toistaiseksi. Kun suoratoistopalvelut varmistuvat, tiedot päivitetään.
Miten katsoa:
Jos suoratoisto julkaistaan, yleinen tapa on:
- Siirry palvelun verkkosivulle tai avaa palvelun sovellus.
- Kirjaudu sisään tai luo tili.
- Valitse Sport → Veikkausliiga → AC Oulu – HJK Helsinki.
- Aloita stream ottelun alkaessa klo 19:00.
Tulevat ottelut
AC Oulu
- 16. elokuu 2026 17:00 – AC Oulu - Inter Turku
- 22. elokuu 2026 17:00 – FF Jaro - AC Oulu
- 31. elokuu 2026 19:00 – AC Oulu - SJK
HJK Helsinki
- 16. elokuu 2026 16:00 – HJK Helsinki - FF Jaro
- 23. elokuu 2026 15:00 – HJK Helsinki - Gnistan
- 31. elokuu 2026 19:00 – Ilves - HJK Helsinki
Missä voin katsoa AC Oulu - HJK Helsinki?
Ottelun televisiolähetys on vahvistettu Ruutu+-kanavalla. Suoratoistotiedot eivät ole vielä saatavilla; niitä päivitetään lähemmäs ottelua.
Mikä tv-kanava lähettää ottelun AC Oulu - HJK Helsinki?
Ottelun televisiolähetys: Ruutu+.
Miten voin streamata AC Oulu - HJK Helsinki?
Suoratoistotietoja ei ole julkistettu. Kun suoratoistopalvelu(t) varmistuvat, ohjeet julkaistaan. Yleisesti suoratoistoa varten: siirry palvelun sivulle tai sovellukseen, kirjaudu sisään, valitse Sport → Veikkausliiga → AC Oulu - HJK Helsinki ja aloita stream ottelun alkaessa.